soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

EASY 5 POINTS REALLY NEED HELP RN!!!! Which expression finds the length of side x in this right triangle?
Determine the number of protons and neutrons in plutonium-239 and write its symbol in the form azx.
Below are two different function f(x) and g(x). What can be determined about their slopes? F(x)= 2x+3
The length of a rectangle is 11 ft less than three times the width, and the area of the rectangle is 70 ft2 . find the dimensions of the rectangle.
Which statement best compares the rate of change of the two functions?
Which of the following principles is shared amongst Islam Judaism and christianity
The ________________ variance is the difference between the actual variable overhead costs and the budgeted variable overhead for actual production.
Write an Equation for line through (4,9), m=-9
Fourteen-year-old warren has undergone a rapid increase in height and weight. warren is experiencing _____.
Raquel and Van live in two different cities. As part of a project, they each record the lowest prices for a gallon of gas at gas stations around their cities o