jaretzycaco
jaretzycaco jaretzycaco
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

1. Juan paid $2.52 for 12 ounces of peanuts
What is the unit rate?

P.S I’m in 6th grade and I need to know if I got this right please!!

1 Juan paid 252 for 12 ounces of peanuts What is the unit rate PS Im in 6th grade and I need to know if I got this right please class=

Respuesta :

2525252525
2525252525 2525252525
  • 04-03-2020

Answer:

$0.21

Step-by-step explanation:

2.52/12

Answer Link

Otras preguntas

in the story the outsider why is ponyboy smart
what is mes es nobre mean in span
Find the point on the hyperbola xy= 8 that is closet to the point (3,0)
What does Percy know about his father? How does he feel about his father?
How Should the biological name of the giant water bug be written in binomial
The __________ is a thin fiber that carries signals away from the cell body.
What is a line agency
Atoms in molecules share pairs of electrons when they make what type of bonds?
what could x be substituted for x 6x + -4 = 2x + 8
Warm-up before stretching A. Aerobic capacity B. Muscle strength C. Flexibility D. Anaerobic capacity