nevaeh737 nevaeh737
  • 02-03-2020
  • Mathematics
contestada

Ignore work shown can someone help me answer find the equations to solve

Ignore work shown can someone help me answer find the equations to solve class=

Respuesta :

katelynap2669
katelynap2669 katelynap2669
  • 02-03-2020

Answer:

a y-3x=2.75

b y=11.75 x=3hours

c. If you rock climb for three hours it will cost 11.75 at BOTH places

d. Climb the walls because its cheaper by $0.50

Answer Link

Otras preguntas

__________ are intestinal parasites that can live up to 20 years and grow up to 50 feet in length. A. Toxoplasmosis B. Amoebae C. Malaria D. Tape worms Please s
How long did the first war with Iraq last? 100 days 10 months 100 hours 1 month
Data _____ is a cloud-computing risk that deals with how a particular type of data is to be kept separate from other data in the cloud.
Contrast Noemon's behavior to Antinous (The Odyssey)
What is a meso compound.
( DISCUSSION TOPIC )NEED WITHIN 10 MINUTES!!!!Up to this point, the only types of numbers you've seen have been rational numbers.You can write any rational numb
#6 Find the unit rate of the situation below: You pay $29.90 for 10 gallons of gas
Thad attempted 25 free throws and made 17 of them while Amy attempted 30 and may 20. Who shot the higher percentage
make up over half the Muslim population in Syria
Hey! Could you help me if you can? (Please no links) An 8-ounce serving of pineapples contains 8% of your daily vitamin C. How many ounces of pineapples would y