cinceresutherland cinceresutherland
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

Me.real has 4 gallons of milk each gallon cost 34$ how much dose he spend on it

Respuesta :

C38406
C38406 C38406
  • 06-02-2020

Answer:

34 times 4=136

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The perimeter of a rectangular garden is 338 feet. If the length of the garden is 96 feet, what is its width?
a baker made 5 pounds of icing. he used 4/9 of icing to decorate cakes. how much of the icing is left over?
PLEASE HELP ME I AM STUCK PLEASE PLEASE PLEASE
How did the big dipper get it's name?
help me solve this algebra question pleaseeeeee 3(6-4x)-27x+10x-31
"My vegetable love should grow/Vaster than empires and more slow" is an example of A) paradox B) hyperbole C) metaphor D).simile Having a hard time, I'm temp
What kind of attitudes promote thief? Explain how they promote it?
1) IT TAKES 10 PEOPLE TO PULL A 50 TON BUS.HOW MANY PEOPLE WOULDIT TAKE TO PULL A 100 TON BUS ? 2) WHICH IS BIGGER ,HALFOF 40 OR ONE FOURTH OF 20 ? 3)IF A BALL
fraction - write the equivalent mixed number : 50/7 = ? (7 1/7)
Help? Which of the following best describes clear-cut logging? A. It is the method by which logging mills process raw timber. B. It is the process of completely