issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

If you are not sure if a drug that has been prescribed for you is safe to combine with alcohol, you should?
how can you use functions to solve real world problems ??
While on a business trip to Summerfield, Vera treated her co-workers to a meal that cost $12. Vera knew that when the bill came, she would need to pay Summerfie
HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
What is DC in electricity mean?
essay on environmental awareness with pictures​
A single called organism will be different from the parent
What is x ? x + 5 + 2x = x + 15
a company makes concrete bricks shaped like rectangular prisms. Each brick is 10 inches long, 6 inches wide, and 4inches tall. If they used 13,200 cubic inches
HELPPPPPP PLEASEEEEEe