xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

Which of these was not a result of the Internet? A. The beginning of online entertainment B. The use of VCRs C. The digital divide D. The rise of e-mail
Which of the following is the best definition of historiography​
help ASAP pick 3 choices thanks
Please help me with all of it
LM has the endpoints L at –5 and M at 9. To find the point x so that x divides the directed line segment LM in a 2:3 ratio, use the formula x = (x2 – x1) + x1.
!Identify the value of y and the length of each chord. HELP ASAP!
What is the value of x? Enter your answer in the box
What was the effect of the passage of the 18th Amendment to the United States constitution on alcohol consumption? a. There was no effect. b. Consumption decrea
I will mark brainliest
Need help ASAP !!! Which of the following equations is of a parabola with a vertex at (0,2)