angelllx0 angelllx0
  • 03-01-2020
  • Mathematics
contestada

at an office supply store emilio bought 3 notebooks and 5 pens for $13.75 if a notebook costs $1.25 more than a pen how does one notebook cost?

Respuesta :

glowry0606 glowry0606
  • 03-01-2020

Answer:

One notebook costs $2.50

Step-by-step explanation:

Ver imagen glowry0606
Answer Link

Otras preguntas

I need help is it A B C or D
If is equal to 0.73, then is equal to ______. 0.73 0.50 0.33 0.27
Which explanation best describes medical imaging?
QUESTION 4 Which structure is found in all eukaryotic cells? large central vacuole Golgi apparatus flagella cilia
Which explains what happens to a warm air mass at a cold front? A. A warm air mass overtakes a cold one, and the warm air rapidly rises and cools. The water i
which statement best discribes the Ewell family
Rewrite (-9)^-2 without an exponent
Organisms must maintain homeostasis because cells function best when internal conditions A) change at regular intervals B) remain within a limited range C) refl
What is another way to say 345 centimeters?345 mm345 cm34.5 dl345 cg
Bebemos agua. A) Se bebo agua. B) Se bebes agua. C) Se bebe agua. D) Se beben agua.