sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

A 5 mile jogging path diagonal divides a rectangular park in half. The park is 4 miles long. Find the width of the park.
Two thirds times a number plus 7 is 7 minus the number
A(n) ____ outlines the formal charge or charges, the law or laws that have been violated and the evidence to support the charge or charges.
Evaluate F(x)=5x-3 F(5)=
What type of forest has been most affected by humans
Where were the first citites in North and South America built ?
One characteristic of human communication is that it is symbolic. In this symbolic communication meanings are located in [A] Events. [B] People. *[C] Words. [D]
_______ is a navigation aid that shows the path you have taken to get to a web page or where the page is located within the website.
The Renaissance artists from Venice, such as Titian and Giorgione, were especially known for their mastery of ____
Which piece of evidence provides the strongest support for the claim that the Everglades is an important ecosystem in need of protection?