stevenmartinez2008
stevenmartinez2008 stevenmartinez2008
  • 01-01-2020
  • Mathematics
contestada

Olive Oil costs $8.70 per liter. A restaurant owner buys 5.6 liter of olive oil. How much does the owner pay?

Respuesta :

lucia1209
lucia1209 lucia1209
  • 01-01-2020

Answer:

$48.72

Step-by-step explanation:

5.6 liters x $8.70 per liter= $48.72 total cost

Answer Link

Otras preguntas

In which location are you most likely to find organic remains that have not decomposed?
An essay on my house in French
what all can you tell me about this shape?
A teen was killed by a reckless dirt bike rider. What are we going to about it?
Which of the following statements is NOT true about a disenrollment? a. Voluntary disenrollments are initiated by the member and can generally only occur during
Schultze and badzinski suggest, "from a biblical perspective, interpersonal communication is meant to be _____________ as well as ______________. "
Which motivation for applying to graduate school tends to be indicative of someone who is likely to have trouble finishing an advanced degree?
When performing your nursing assessment, discuss what abnormalities would you expect to find and why?
Which president’s immigration policies were controversial because they turned away refugees fleeing persecution by the nazis?.
your choice is important in sequencing the ICD-10-CM codes.