iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

What special group advises the President of the United States? a. The Cabinet b. The Electoral College c. The Executive Branch
need help fast what are all the solution to this problem
Whats is the definition of Parallel Circuit
Who was the oldest signatory of the Declaration of Independence?
The numerical factor of a term. In 5x, the 5 is the coefficient. Identities Origin Exponent Coefficient
A plasma membrane and a cell wall 1. Are two names for the same thing 2. Have the same structure and different functions 3. Have different structures and the s
Who was the oldest signatory of the Declaration of Independence?
The oldest rock in the world, the Granitic Gneiss, was found in what state?
The Virginia town where Robert E. Lee surrendered to Ulysses S. Grant in 1865, ending the Civil War
What is the source of the following phrase: “Government of the people, by the people, for the people”?