idagomez47 idagomez47
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

1 Point
Gerald has $25 to buy maps for his hiking class. Each map costs $3. How
many maps can he buy? Do not include units in your answer.

Respuesta :

makailaleroy734
makailaleroy734 makailaleroy734
  • 03-12-2019
The answer is 8 maps
Answer Link
juvngvbriel
juvngvbriel juvngvbriel
  • 03-12-2019
8 maps is your answer
Answer Link

Otras preguntas

All of the ratios equivalent to 4:2
Verify that a²-b² /a+b = (a-b)​
What word in Spanish use these letters goreals?
Consider the line y = 7/4x + 2 . Find the equation of the line that is perpendicular to this line and passes through the point (-4,-3). Find the equation of th
calculate the number of atoms in 2.5 moles of sodium
neat and labelled diagram of blood flim​
What are the coordinates of V′ in the image of ΔTUV under a dilation centered at the origin with scale factor 5 followed by a translation 3 units right and 2 un
-18 b/8=13 what is b
Determine the sum of the first n terms of the sequence a, a + d, a + 2d, a + 3d, ... where n represents a natural/counting number, and a and d represent any rea
How to fill 1st blank