anna23930
anna23930 anna23930
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

GETS BRAINILST!!!!The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4: lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb $1 $1 $1 True False

Respuesta :

21savannahsimmons
21savannahsimmons 21savannahsimmons
  • 03-12-2019

Answer:

I believe the answer is false because there is no facts that say true.

Answer Link
tpvosburgh
tpvosburgh tpvosburgh
  • 16-10-2020

false

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the suffix of enactment
Translate the word phrase into a math expression. 12 more than a number A. n + 12 B. 12n C. n ÷ 12 D. n – 12
Is 50% a rational or irrational number
how to simplify 81 1/2
Mrs. Ibara wrote three decimal numbers on the board followed by two blank spaces. Complete the sequence 4.15, 6.3, 8.45 , _____, ______.
what is 1 64/100 in simplest form? how do I solve it
the invisible line at 0 degrees latitude is called
a set of chemical reactions within an organism
what is the slope of y=1/4x+1
Which of the following would be a negative outcome of the British governing of India? a. The British encouraged the Indians to join the military. b. The Briti