Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2019
  • Mathematics
contestada

melaine purchased some packages of pencils for $1.60. If each package cost $0.80, how many package did melanie purchase?

Respuesta :

bigbowgirl9
bigbowgirl9 bigbowgirl9
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

8×2=16 all u do now is add a decimal between 1 and 6

so 1.60$

Answer Link
max6701321 max6701321
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

1.60 can be divided over .80 2 times meaning there are 2 sets of .80 in 1.60

Answer Link

Otras preguntas

When can interest be included in the acquisition cost of a plant asset??
Your doctor is looking at a sample of your blood to see if you have an infection. what instrument will he need to use to be able to see your blood cells? a. mi
Calculate the ph of a solution formed by mixing 250.0 ml of 0.15 m nh4cl with 100.0 ml of 0.20 m nh3. the kb for nh3 is 1.8 x 10-5.
How can you tell Beowulf is a legendary hero?
What is the equation of this line? Picture included
Which correlation coefficient best matches the data plotted on the graph?
What's the difference between problem and trouble?
Which of the following is the era in which we now live? Mesozoic Phanerozoic Cenozoic Paleozoic
What year was electricity added to the white house?
Factor the square root of 625