brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

what is cube root of 711
What is .0625 as a fraction?
solve for (n): 10n - 8 + 4n =20? solve for (x): 2x + 3x = 25?
What area would most likely experience the greatest amount of natural erosion.
What is .0625 as a fraction?
who is Socrates? why was he put on trial? what was the outcome?
What is the current in a 75 W light bulb that is plugged into 120 V household outlet?
what is the estimate of the sum of 6/10 + 7/12
Which group in Chinese society is not given equal education and job opportunity? 1. the wealthy 2. women 3. men 4. Buddhists
how do i solve this rational expression r-4/5r=1/5r+1