gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

What does a 270 degree angle look like
what has to be done for humans can drink ocean water?
What was the first document written in accordance to giving people in the 13 colonies "Unalienable Rights"
plant A is 18 inches tall after one week 36 inches tall after two weeks 56 inches tall after three weeks plant B is 18 inches tall after one week 36 inches tall
Adams and his dad share the cost of a meal in the ratio of 2:3. Adams dad pays 52.20 what is the total cost of the meal
what makes writing a narrative different from writing an argument?
DNA has two strands.If the sequence of the nucleotides of one strand was known,is it possible to use that information to determine the sequence of the second st
a pair of intigers whose sum is negative two
A circle has the diameter of 9 5/8 in what is the radius of the circle?
write the number in two other forms 8.517