itzmejayjay12 itzmejayjay12
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mathew bought 4 1/2 pounds of cantaloupe it for 10.13.What is the price in dollars of 2 pounds of cantaloupe?








Respuesta :

ollie1829
ollie1829 ollie1829
  • 02-10-2019
About $4.50 because 10.13 divided by 4.5 equals to about $2.25 so it’s per pound or so so 2.25 plus 2.25 is equal to $4.50 or I’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

How does this artifact illustrate that Roman and Greek culture blended in the Byzantine Empire?
what is the name of the highschool in union springs al
What is the second moston common drug found in collision victims
2. A 2-mi cab ride costs $5.25. a 5-mi cab ride costs $10.50. Which equation models the cost y of the cab ride for ride that is x miles? A) Y = 1.75x – 1.75 B)
A washer and dryer cost $869 combined. The washer cost $81 less than the dryer. What is the cost of the dryer?
Given the function f(x) = 3^x, find the value of f^−1(81)
What word can i spell with these letters cvsola?
There are some flags hanging in a horizontal row . Starting at one end of the row the U.S flag in 25th starting at the order end of the row the U.S flag is 13th
Do political parties help or hinder the legislative work of both houses of Congress? Explain your answer.
Determining the source and motive of an ad for a health product will help you decide whether the ad is a reliable source or health information