citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

pythagorean theorem If l = 12 cm and m = 35 cm, what is the length of n?
If (3+y)/y=7, then y= Please help :)
Why did Allies plan to land in Normandy and not somewhere else?
Which type of twins are likely to interact with each other in the womb a. Non-identical b. Identical c. neither
The tropical climate zone is in which two states?
Given that 500w = 3 * 700, find the value of w.
what was the first industry to be regulated by the united states goverment?                                               a. oil   b.meat packing  c. steel  D.
Before the Civil War, the cotton plantations of the ___ South depended on British textile companies for their markets.A.antebellumB.anteriorC.avant-garde
John Sells Hamburgers For $3 Each and cheeseburgers for $3.50 each. One afternoon, he sells a total of 24 burgers for $79. How Many hamburgers did he sell?
Explain why the gravitational acceleration of any object near earth is the same matter what was the mass of the object