RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

Is a population made up of different communities in an area
does lincoln believe that how you make a living is a fixed or permanent condition?
what is 0.123 rounded to the nearest tenth
Jorge friend Anna planted a garden with the same ratio of tulips to daises Anna garden has 48 tulips how many tulips and daises does Anna have this pic is for J
what is the standard form of the parabola whose vertex form is Y=-(X-3)^2+11
Mrs.Morales wrote a test with 15 questions covering spelling and vocabulary.spelling questions (x )are worth 5 points and vocabulary questions (y)are worth 10 p
If LM=18 cm and MN=5 cm, then what are the possible lengths for LN so that LM, MN, and NL can form a triangle?
When butter is heated it melts and when that melted butter cools and solidifies the process called
Any potentially harmful substance that humans add to an ecosystem A) is called pollution. B) might cause acid rain. C) is always a carcinogen. Eliminate D) h
Is little available food a characteristic of Athens, Sparta, or both? A. Athens B. Sparta C. Athens and Sparta