trejohnson01 trejohnson01
  • 03-09-2019
  • Mathematics
contestada

Write a function rule that gives the total cost do) of p pounds of sugar if each pound costs $0.42.

Respuesta :

basketballgamer24680
basketballgamer24680 basketballgamer24680
  • 04-09-2019

Answer:

$0.42p

Step-by-step explanation:

$0.42 times p (however many pounds)= the cost of the sugar

Answer Link

Otras preguntas

what is the first 5 multiples of 32 and the first 5 multiples of 29
A paragraph about physical description with justified opinions
Gail practices swimming for 1 and 1 fourth hours swimming every day how much time does she practice in a week
What is the rising action for boar out there
what are the constants of t-shirts
help with these please
In the state of Georgia, a juvenile who is 13 years of age can be tried as an adult if he or she...
15 is 25% of what number
you want to describe the harmonic motion of a swing. You find out that it take 2 seconds for the swing to complete one cycle. What is the swing's period and fre
What is the term utilized when union workers refuse to work due to contractual disagreements