Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

Why does it generally take more enthalpy to ignite a solid than a gas or liquid?
in every stage of oppression we have petitioned for redress
BRAINLIEST!!!!! match each equation with the correct type of function. n/m=1.5 v=1/3bh y=-7 vw=-18 inverse variation step functi
it's the same question1)Louise wants to buy a house priced at $57000 she will need to make a down payment of 25% and pay closing cost of 2.8% of the purchase ho
17. If you are part of a center or network, you can use program-level data to
List, in order, all the structures the filtrate must flow through to get from the glomerulus to the outside of the body.
Dr. Arrigan treats many clients with schizophrenia. Some of them function very well and are able to hold jobs and maintain social relationships. Others are most
The Smith family has 80 movies in their collection. The types of movies are shown in the table below. Smith Family Movies Type of Movie Percentage Drama 10
ECONOMICS Whose controversial economic policy helped the United States out of the recession by lowering taxes in the 1980s?
how do u solve two points using the distance formula?