moniquekissable moniquekissable
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

Ms hall buys 8 plants for his garden each plant cost $5 the next day he buys a rose bush thst also cost $5 how much more do the 8 plants cost than rose bush

Respuesta :

ellisemma03 ellisemma03
  • 01-05-2019

They cost $35 more than the rose bush.

Answer Link

Otras preguntas

function of RBC,WBC,platelets​
different evolution theory of living organism​
Solve for x. Round to the nearest tenth, if necessary.
Please show steps as to how to solve this problem Thank you!
(a)234.3x13 (b) 31.38 X 5 (c) 0.653X 45 (d) 21.45X 10 (e) 25.41X 18 (f) 93.2 X 47 (g) 234.2X 342 (h) 89.4X20 (a)1.1 X 3.0 (b) 2.5 X 1.4 (c) 3.4X 4.6 (d) 2.4X4
Importance of the water cycle
14. Which of the following are considered end stops? O A. Dashes and hyphens O B. Commas, colons, and semicolons O C. Periods O D. Periods, question marks, and
14 Calculate the mode from the following data: 7,8, 6, 5, 10, 11, 4, 5,2 b. 5: а. 3.' 4 6 с. d: 6​
help this to do please​
How did people go from being foragers 12000 years ago to being global capitalists today?