jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

96 fluid ounce is greater than,less than or equal to 13 c
What is the value of the function when x = –1? A. –5 B. 2 C. –1 D. 3
How many solutions does the system have? x = -4y + 4 2x + 8y = 8 A. one solution B. two solutions C. infinitely many solutions D. no solution
help me plz with my hw
Juliet first meets Romeo on a walk in the woods through Romeo's friend Mercutio through her cousin Tybalt at the Capulet party
What is 22 over 2 as a whole number
Simplify. 5 – [–(–2)] A. –3 B. 3 C. –7 D. 7
Andy has been consuming a set number of calories and recently added an additional 100 calories in the form of a daily snack. Although he is not trying to lose w
In City, why does the author describe how slaves contribute to building Verbonia? A.to honestly depict how Roman cities were built B.to suggest that Roman city
Directions: Create an example food chain for a simulated ecosystem that shows the transfer of energy starting with the sun and ending with the wolf. You will ne