alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

an interior designer is creating a plan for a new indoor play park why does he decide to use red as a main part of the color scheme
Identify the sentence that relies on emotional language
how are people different from each other
Sonar technology is based on the echo-ranging behavior of : A. Sea lions B. Bats C. Moths D.seals
What was a typical day like for slaves
Enter the word that best completes the sentence. Word Bank bearing lark plume turf When people don’t agree about who has control of an area, they argue about th
Turn right at the next intersection, then go straight for about two kilometers. Go ______ the school and the supermarket, and then turn left. A: to B: through C
what's abnormal psychology?
3x+2y=11 2x+5y=22 help ?
Could an average star, such as our sun, become a neutron star? Explain your answer.