2021hhallissey
2021hhallissey 2021hhallissey
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

which one is the better buy $3 and 2 refills $4 and 3 refills

Respuesta :

GodofThunder
GodofThunder GodofThunder
  • 02-01-2019

Answer:


Step-by-step explanation:

3 and 2

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-01-2019

Well, for the first one, you would be paying 0.66 cents for each refill.

For the second one, you would be paying 0.75 cents for each refill.

So, the first option is better because it is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

a=(vf-vi)/t solve for vf
What's the verbal expression for "4(2x-7)"
How do you compare distances in words? ex: jack travels 2.45 miles to school. Wanda travels 2.31 miles to school. Compare the distance using words.
a mulberry silk worm can spit a single thread the measure up to 3,900 ft in length. write the number in scientific notation?
Last summer, at Camp Okey-Fun-Okey, the radio of the number of boy campers to the number of girl campers was 8:7. If there were a total of 195 campers, how many
What is the rounding or compatible numbers to estimate the sum of 87+34
what is the complete subject in the following sentence? the young boy rode the bus to school.
seth traveled 1 mile in 57.1 second how fast did he go in miles per hour
how do solve 21s=3 ?
what is m/9 - 1 = -2 whats the answer & steps