wulfredo67
wulfredo67 wulfredo67
  • 03-12-2018
  • Mathematics
contestada

Zoe has a collection of 78 movies, costing $29.99 each. How much did Zoe spend on all her movies?

Respuesta :

Vanzanth
Vanzanth Vanzanth
  • 03-12-2018
Zoe spend $2339.22 because you just need to multiply the given
Answer Link
jose7857 jose7857
  • 03-12-2018
she spends 2,340 dollars on the movies (I think)
Answer Link

Otras preguntas

She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar?
1)  True or false: A person following a vegetarian diet must complement proteins within each meal. 2)  Which of the following would be an appropriate source of
Which word best completes the sentence? Is the girl's hair longer than her __________? A.sisters B.sister C.sister's
Jose is attracted to a particular job because of the high salary and excellent health benefits. He is motivated by intrinsic values extrinsic values external v
Simplify. n/2-n- 2/n-2. a. 2-n/n+2 b. 1 c. n+2/2-n d. -1
What is the purpose of the scale on a map?
What does this word mean in spanish (amor)
why did the catholic church censor books
Translate word sentences into algebraic expressions 5x + 2 A.five times the sum of a number x and two B.two times the sum of a number x and five C.a numb
Which property is not used to simplify the following expression? (x+5)*2+7=2(x+5)+7 =(2x+10)+7 =2x+(10+7) =2x+17