hopealicea hopealicea
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

4 gallons of low-fat milk cost $13.80 find the cost of 6 gallons of low-fat milk

Respuesta :

bbop66 bbop66
  • 03-04-2016
Divide $13.80 by 4, then multiply by 6 to get $20.70
Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

20.70

Step-by-step explanation:

13.80 divided by 4 and then mutiply by 6 and you will get 20.70

Answer Link

Otras preguntas

How do you write 1.075 in 2 other forms?
how many thirds in 5
6 metres cost 3.00. what is the cost of 1 metre?
why did some people treat native americans so badly?
Brittany placed a cold piece of butter on a hot ear of corn. The butter began to melt. The butter melted when it came into contact with the corn because heat wa
what's bigger 60% of 90 or half of 100?
Trent and Chris are musicians, and they recently played a concert for 20,000 fans. The rectangular venue measured 87 yards by 57 yards. What was the approximate
find the derivative of ((t^4-6)^3)*((t^3+6)^4)
Why is India considered a subcontinent
What process in animal cells required oxygen