garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

Wishing You All A Very Happy New Year!!!​
What has to be broken before you can use it? please answer this riddle
How many SAARC summit have been held till now ?? Where is the next summit going to be held ???​
7. A sales girl is paid Rs 5,000 per month as salary and a 4 commission of % on total sales. If she receives Rs 5,192 at the end of a month, find the total sale
who invented aeroplane​
What are the duties of citizens according to the present constitution? Mention in point.​
T(3t + 4) + 3t (3t+2t)
Which of the following groups formed their own political party in response to the railroad shipping prices?
this figure has rotational symmetry. what is true about the figure?
If x=a sinø and y=b cos ø, show that b²x² + a²y² =a²b²​