monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
Please help !!! Suppose there are 29.9 g of butane gas in a barbecue lighter. How many moles of butane gas is that ?
True or false? When entering the insurance information into the practice management system you only need to enter either the Policy/ID number or the group numbe
a specialist that study substance obtained by attained mining is called a what
What was historian word of Michael hart about Rasool(SAW)
Find the rate of change of the linear function shown in the graph. Then find the initial value.
Please help me i would really appreciate it, I really dont want to fail the assignment!!!
How are the universal themes "the importance of hope to human happiness” and "the conflict between an individual’s desires and the community’s needs” best devel
The following transactions apply to Ozark Sales for Year 1: 1. The business was started when the company received $50,000 from the issue of common stock. 2, Pu
Factors affecting photosynthesis Leaf covered with aluminium foil
Death lays his icy hands on kings.A) PersonificationB) Simile C) MetaphorD) Oxymoron