help10121 help10121
  • 02-09-2018
  • Geography
contestada

a food production that has to be imported into a country for that country’s consumption most often becomes

Respuesta :

SarahPlayz27
SarahPlayz27 SarahPlayz27
  • 03-09-2018
Answer: More expensive
Answer Link

Otras preguntas

The rectangular floor of a classroom is 26 feet in length and 36 feet in width. A scale drawing of the floor has a length of 13 inches. What is the perimeter, i
Why was the Battle of Saratoga such a key to American success in the Revolutionary War? a) It secured foreign support for the American cause b) It marked the ca
Can someone please help me with this question please
What describes earth’s magnetic flow
A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?
How many pairs of vertical angles are there9
\large{\dfrac{2}{7} \div 6 =}
Steve invests $1,800 in an account that earns 3.7% annual interest, compounded continuously. What is the value of the account after 10 years? Round your answer
What was the scope of Neo-Aristotelian scholarship?
Whats the overall goal of good time management