zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Find the measure of the exterior angle..
HELP PLEASE FAST!!!!
Which statements must be true regarding the two triangles? Check all that apply. ∠M ≅ ∠M'' △LMN ~ △L''M''N'' △LMN ≅ △L''M''N'' The coordinates of vertex L'' are
A naked, male corpse was found at 8 a.m. on Tuesday, July 9. The air temperature was already 26.7°C (81°F). The body exhibited some stiff- ness in the face and
2. Identify the axis of symmetry of the parabola. A. x= 3 B. x= 6 C. x= 5 D. x= 4
Main Idea or Topic: Document 1. The caption for this cartoon reads as follows: “The duty of the hour—to save her not only from Spain but from a worse fate.” Add
what spell would newt scamander have used to make his case big enough to house all of his magical creatures?
y intercept is -4 and the slope is 10
A ______ is a graphical approach to presenting information and/or research. Question 8 options: location presentation location argument poster presentatio
identify tour operator in your own words.