zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

When hydrocarbon fuels burn in a plentiful supply of air they undergo complete combustion, forming carbon dioxide and water vapour. If the air supply is limited
Sara can take no more than 22 pounds of luggage on a trip. Her suitcase weighs 112 ounces. How many more pounds can she pack without going over the limit?
why did the British want to capture New Orleans
All of the following are true about Homer except a. He was a deaf poet. c. He is credited with being the first to put the Epics into writing. b. He wrote the Od
when Leslie arrived at the party there was a whole pumpkin pie. how much was left after she ate 2/5?
what is the inequality sign for "at least"?
what is the equivalent expression for (24a+56b)
can y'all describe a chinese estate? asap
How do you covert oz to pt
why are the flat surfaces on a rectangular prism called faces