zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer should be $23.76

Hope this helps!
Answer Link
ktenesaca0
ktenesaca0 ktenesaca0
  • 02-07-2018
the total you are going to get it going to be $23.76
Answer Link

Otras preguntas

7. Two 240-watt light bulbs are connected in parallel across a 240-V power line. The current in each bulb is
I graph a right triangle abc on a coordinate grid. Vertex a is at (2,3), vertex b is at (7,5) What are the coordinates of vertex c?
When you open a switch in an electric circuit you are creating a gap and stopping the flow of electrons. O True O False
I need help on this plzzz
Need help on these. I will mark you brainiest
which expression is always equivalent to sin x when 0 degrees < x < 90 degrees
A chainsaw used 4000 J in 180 s. Calculate the power used, in watts.
Japan’s invasion of China in the 1930s is evidence of
What is the metalloid in Group 3?
Which is not a correct way to name the angle