jake4445 jake4445
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

a pet store sold 245 cans of cat food last weekend for a total of $90.65. what was the price per can?

Respuesta :

takabaka526
takabaka526 takabaka526
  • 02-07-2018
37 cents per can. ($0.37/can)
Answer Link
annaclaire22 annaclaire22
  • 02-07-2018
2.70 per can because when you work out the math you get that
Answer Link

Otras preguntas

Please translate the following to French: - The uniform is okay. I like the colours on it, such as the blue on the blazer. - The food here is horrible and overp
How do you use area on funny looking shape
Which of the following correctly uses a semicolon? My cat; never likes to go to sleep in her cat bed. She stays up all night; making growling noises. It is impo
What is the equation for a quadratic equation?
what is 21% of 30.00
Name the countries that border Nepal and Bhutan
Why is RNA chemically unstable?
Why can't our body resist radiation?
(4x-2)*6(2x+7) in standard form
Which sentence best describes the word pathos?