aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Use the net to find the surface area of the cylinder. Give answer in terms of pi.
Mario’s younger brother is 2 3/4 tall. Mario is 1 3/4 feet taller than his younger brother. Which number line represents Mario’s height, in feet?
Show tow ways to evaluate a(b-c) for a=4, b=5, and c=3
What were the major causes of the Great Depression
work out length of side bgive your answer to 1 decimal placeplzzzz hhheellpp​
help please I ain't very good at math​
If f is a differentiable function, find an expression for the derivative of each of the following functions
What is a species? 1Points A A group of organisms that can breed together. B A group of organisms that live together in an area. C A group of organisms that
Help with the descriptions
If d is the HCF of 56, 72 find x and y satisfying d=56x+72y